Vill du också byta din hyresrätt?
- Se all information och fler annonser
- Bytesförslag anpassade för dig
- Enkel registrering på 2 minuter
Ladugårdsgärdet, Stockholm
1 rum ∙ 32 kvm ∙ Vån 1
5 754 kr/mån
Annonsnummer: 1101153
Ligger på våning ett och ingen balkong. Stort förråd på vinden och bra tvättstuga som det är lätt at få tid till, antingen via App alt i tvättstugan. Väldigt nära till flertalet förskolor och likaså lekparker, vi pratar typ 100-200 meter. Området ligger väldigt bra till för hundägare med flertalet områden där man kan rasta dem små liven. Ligger dessutom väldigt nära(200m) till den berömda hundrestaurangen Himmelska hundar.
Ettan har en normalstor hall med ingång till en liten klädgarderob och badrummet. Ett litet kök med plats för två sittande. Vardagsrum/Sovrum är "normalstor". Både köket och vardagsrummet har stora fönsterytor som släpper in ljuset på ett generöst sätt. Det finns miljösortering på BV som är väldigt praktiskt då man inte behöver släpa allting till ngn miljöstation.
På 9 minuters gångväg ligger Fältöversten med alla dess butiker plus två Apotek. På 5 minuters gångväg ligger en ICA-butik och ett Hemköp plus en Coop butik på 7 min.
Det finns ett nyöppnat Gym(STC) fyra minuter bort och det öppnas ett jättelikt Gym(NPC) på tio minuters avstånd nu i Augusti.
Väldigt nära ettans buss och T-bana(Gärdet) som ligger på 4 minuters avstånd. Hyran för 2024 är nu klar och den kommer att höjas från nuvarande 5452:- till 5754:-.
Sorry at det är lite stökigt på bilderna...